Awaria prądu, co z piecem?

Na pewno wiele osób, które mają piece CO zastanawia się, co się stanie, jeśli nagle zabraknie prądu? Jeśli mieszkamy poza miastem to niestety w okresie zimy takie awarie zdarzają się bardzo często. Wystarczy, że zacznie mocniej wiać i już jest problem, bo mało gdzie prąd jest w ziemi tylko linie przesyłowej idą po słupach.

To rodzi zagrożenie dla nas i naszego pieca, dlatego trzeba się do tego przygotować. Może się tak zdarzyć, że będziemy mieć problemy z oblodzonymi przewodami i wtedy zrywają się linie wysokiego napięcia. Jeśli nagle wysiądzie nam w domu prąd, a my palimy w piecu to niestety, ale czekają nas poważne problemy. Jeśli woda się zagotuje to trzeba szybko wygasić taki pies. Woda może się zagotować w kilka minut, dlatego dużo czasu na działanie nie mamy.

elektro-02

Lepszym rozwiązaniem dla nas byłby zasilacza awaryjny do pieca co. Wtedy jesteśmy naprawdę dobrze przygotowani i jeśli nagle zabraknie prądu to automatycznie się zasilacz załączy. Można wtedy się przygotować na wygaszenie pieca, bo jeśli nasze urządzenia pobierają dużo prądu to akumulator na wiele czasu nie wystarczy.

Co wybrać?

Najlepiej będzie sprawdzić, co oferują firmy, które się tym zajmują. Kupujemy wtedy gotowy zestaw awaryjnego zasilania, co oznacza, że nie trzeba się martwić o to, kiedy to wyłączyć albo wałczyć. Jeśli jest prąd to akumulator się ładuje sam i jest przygotowani do tego żeby w razie awarii prądu eklektycznego dał nam energię potrzebną do zasilania całego układu. Warto się zastanowić nad tym jak duży akumulator jest nam potrzebne, bo im mamy większe zużycie prądu tym większy akumulator się przydaje.

elektro-04

Wystarczy przeliczyć zużycie prądu na pojemności akumulatora i wiemy jak to wygląda. Urodzenie do awaryjnego zasilania znajdziemy na stronie http://www.elektro-mar.com/zasilacze-awaryjne-do-pieca-co-c-41.html. Można poczytać i zobaczyć, co oferuje ta firma i czy taka oferta jest w stanie spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Jeśli tak to coś u nich kupimy i dobrze się zabezpieczmy przed awarią.