Balustrada schodowa – lepsza gotowa czy na wymiar?

IMG_3430

Zachwycające balustrady schodowe mogą być wykonane z różnorodnych materiałów – stali, drewna, a nawet ze szkła. Tego typu elementy są obecnie sprzedawane zarówno w wariancie gotowym, jak również można zamówić je na wymiar. Co sprawdzi się lepiej?

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniej balustrady schodowej ma naprawdę duże znaczenie. To element, który ma na celu zabezpieczenie konstrukcji schodów, aby korzystające z nich osoby nie były narażone na upadek i mogły wygodnie pokonać ich bieg. Balustrada pozwala także na nadanie przestrzeniom estetycznego wyglądu.

Balustrady schodowe gotowe

Kiedyś, aby zamontować balustradę schodową, trzeba było projektować ją na wymiar. Teraz nie jest to już konieczne, ponieważ w sprzedaży można znaleźć gotowe elementy.

Gotowe balustrady schodowe wykonuje się z różnych materiałów, na przykład można kupić je w wariancie drewnianym, metalowym, także ze stali nierdzewnej, a ponadto z efektownego szkła. W sprzedaży można znaleźć wtedy wiele gotowych elementów, które można dopasować do siebie, aby stworzyć konstrukcję balustrady.

Dużym atutem takich balustrad jest ich niska cena – można wtedy stać się właścicielem stylowej zabudowy naprawdę niskim kosztem.

005

Balustrady schodowe na wymiar

Inna opcja to zdecydowanie się na balustradę na wymiar. W tym przypadku jest ona tworzona po pobraniu wymiarów oraz po konsultacji z klientem, aby dopasować konstrukcję specjalnie do jego wymagań. To idealna propozycja dla osób, które nie znajdują rozwiązań spełniających ich wymagania w katalogu gotowych ofert.

Wprawdzie koszt wykonania takich balustrad jest wyższy, ale jednak można otrzymać wtedy konstrukcję, która będzie w pełni dopracowana i będzie doskonale pasowała do konkretnego miejsca montażu.

Najlepiej, aby konstrukcję wykonał wtedy doświadczony producent balustrad oraz akcesoriów, który będzie mógł zapewnić profesjonalną, kompleksową obsługę. Adresy firm specjalizujących się w świadczeniu takich usług można znaleźć online.