Kolorowy pokoik malucha

kids-2835430_640

Przestrzeń wokół małego dziecka powinna być nie tylko ładna i estetyczna, ale też przede wszystkim funkcjonalna dla jego rodziców. Aranżacje wnętrz pokoików dla niemowląt stwarzają zazwyczaj sporo problemów – powinny one dawać możliwie maksymalna swobodę rodzicom malucha, którzy będą mogli w nim wygodnie pielęgnować i przewijać swojego dzieciaczka, jak również przyjmować w nim gości przychodzących w odwiedziny do brzdąca.

kids-01

Pomysły na wnętrza takich pomieszczeń mogą być bardzo różnorodne – zarówno w aspekcie kolorystycznym jak i ustawienia mebelków. Niektórzy rodzice decydują się na przearanżowanie swojej sypialni dla malucha – jest to błąd, gdyż tym sposobem zabierają sobie sporą część swobody. Warto postawić na aranżacje oddzielnego pokoju, w którym maluch będzie miał swoje królestwo i schronienie jednocześnie, bez odbierania prywatności swoim rodzicom. Co istotne – dobrze jest zadbać o to, aby ściany w takim pomieszczeniu były jasne i kolorowe – to nada optymistycznego charakteru temu wnętrzu.

Dodatki do pokoju naszego dziecka

Mimo naszych zabiegów, próśb i innych ‚indiańskich’ rytuałów, czasami maluszek odmawia zaśnięcia. Pamiętajcie żeby stworzyć idealne warunki do spania. Nie znaczy to, że życie w waszym domu musi się zatrzymać, lecz na kilka chwil troszkę uspokoić. Wywietrzony pokoik, cieplutka, milusia pościel, ukochany pluszak mmm ideał. Jeżeli po zjedzeniu i odbiciu malec leży spokojnie w łóżeczku, można włączyć mu pozytywkę, dać misia i spróbować zostawić samego do zaśnięcia. Miejmy nadzieję, że to wystarczy, czasami jednak dzieci potrzebują większej bliskości, wtedy trzeba poświęcić więcej czasu i uwagi. Tu również ważne jest by się nie stresować, bo rozdrażnienie przejdzie na bobasa i będzie tylko gorzej. Wszyscy pamiętamy kołysanki, są one idealne, ponieważ dziecko słyszy kojący głos rodzica, a spokojna i równomierna melodia działa na nie usypiająco. Czasami jednak, niemowlęta potrzebują bliskości ciała do zaśnięcia, domagają się tego krzykiem i płaczem, nie pozwól dziecku płakać, to jedyna forma komunikacji z tobą. Nie wierz w opinie, że musi się wypłakać, albo, że go rozpuścisz, niemowlęta nie potrafią jeszcze manipulować, one w ten właśnie sposób wyrażają swoje emocje i potrzeby. Więcej pomysłów na wykończenie pokoju naszego maluszka znajdziecie na stronie
zakupomat.net. Zdecydowanie warto tam zaglądać!
Zobacz też tutaj: Pokoik dla niemowlęcia – gdzie kupimy dodatki? ciekawy artykuł.