Nurkowanie na Węgrzech

Węgry to przede wszystkim Budapeszt, który kojarzy nam się niepowtarzalnym klimatem i wieloma ciekawymi miejscami. Okazuje się, że również nurkowie mogą tutaj znaleźć ciekawe miejsca dla siebie, które będzie można podziwiać. Można tam spędzić kilka tygodni, a i tak nie będzie to wystarczająco dużo żeby można było poznać ten wyjątkowy kraj.

Podwodny świat od zawsze fascynuje ludzi, dlatego szukają takich miejsc, które będą w stanie spełnić ich wszystkie oczekiwania. Węgry mają właśnie taką ofertę dla nas i byłoby dobrze z niej skorzystać.

Wegry_Kabanaya_Molnar_fotorelacja_2015
Wegry_Kabanaya_Molnar_fotorelacja_2015

Gdzie nurkować?

Miejscem, które jest polecane na sam początek to kopalnia Kobanaya. Jeśli opanujemy nurkowanie w tej kopalni to można będzie zacząć interesować się jaskiniami. Wszyscy, którzy w kopalni schodzą pod wodę są zachwyceni widokami. Kolejnego dnia można będzie nurkować w jaskini Molnar Janos. Można wracać tam kilka razy i zawsze będziemy zadowoleni, że zdecydowaliśmy się na wyjazd. Kopalnia Kobanaya działała w XVIII wieku. Jest to najstarsza kopalnia wapienna na świecie, dlatego przejrzystość wody jest taka bardzo duża. W kopalni mamy aż trzysta kilometrów korytarzy. Trzeba naprawdę długo spędzić w tej kopalni żeby zobaczyć jak najwięcej. Nurkowanie w jaskiniach jest bardzo trudne, dlatego te osoby, które nie mają odpowiednich uprawnień mogą skorzystać jedynie z trzech korytarzy. Całe nurkowanie trwa około godziny i będzie to bardzo dobra zabawa. Jeśli chcemy tam nurkować to pamiętajmy o tym, że konieczne są aktualne badania lekarskie oraz ubezpieczenia nurkowe. Tylko wtedy będziemy dopuszczeni do nurkowania w tych trudnych, ale jakże pięknych warunkach. Na stronie – nurkowanie Węgry można zobaczyć jak wygląda jedna z takich wypraw. Zdjęcia są fascynujące, ale opis z wyprawy też. Na pewno to zachęci nas do wybrania się w to wyjątkowe miejsce. Im wcześniej tam pojedziemy tym lepiej dla nas. Zobaczymy wyjątkowe miejsca, ale i przy okazji zdobędziemy bardzo dużo cennego dla nas doświadczenia.