Jak sobie ułatwić przeprowadzenie skomplikowanego rozwodu?

prawo-03

Jeśli rozważasz złożenie wniosku o rozwód, najprawdopodobniej będziesz musiał znaleźć adwokata rozwodowego. Kwestie prawne związane z rozwodem są skomplikowane, a adwokat rozwodowy może pomóc w poruszaniu się po tym trudnym temacie.

Chociaż może się wydawać, że każdy prawnik wykonałby taką pracę, ważne jest, aby wybrać prawnika od rozwodów, który jest przygotowany do obsługi Twojej sytuacji i któremu możesz zaufać. Porozmawiaj z przyjaciółmi i członkami rodziny, którzy skorzystali z usług adwokatów. Dowiedz się, kogo zatrudnili, czy byli zadowoleni z usług oraz dlaczego.

prawo-02

Zapytaj, jakiego poleciliby adwokata do twojej sytuacji. Możesz zawęzić listę potencjalnych kandydatów, dokładnie sprawdzając stronę internetową każdego adwokata. Najlepsi prawnicy będą mieli dobrze rozwinięte strony internetowe oferujące wiele informacji dla klientów zainteresowanych współpracą. Większość stron internetowych prawników zawiera informacje o każdym adwokacie pracującym dla firmy.

Spójrz na wykształcenie każdego prawnika i historię pracy. Powinieneś poszukać adwokata rozwodowego, który ma co najmniej trzy do pięciu lat doświadczenia w wykonywaniu pracy z zakresu prawa rodzinnego.

Kolejnym łatwym krokiem do zawężenia listy adwokatów jest specjalizacja w ramach prawa rozwodowego. Skontaktuj się z każdym z prawników pozostających na twojej liście i umów się na konsultację. Większość prawników odbywa spotkania konsultacyjne za darmo, ale niektórzy mogą pobierać niewielką opłatę za wstępną konsultację. Oprócz doświadczenia i silnej wiedzy z zakresu prawa rodzinnego wybierz adwokata, z którym według ciebie będziesz się dogadywać i lubisz pracować. Jeśli więcej niż jeden adwokat posiada kwalifikacje, których szukasz, powinieneś wybrać tego, z którym czujesz się najlepiej i komfortowo. Adwokat rozwodowy będzie Twoim przedstawicielem w procesie rozwodowym oraz doradzi i przeprowadzi cię przez system sądowy. Bez względu na to, którego adwokata wybierzesz, rozwody Warszawa to proces, który prawdopodobnie nie będzie łatwy. Ale odpowiedni adwokat może sprawić, że rozwód zostanie przeprowadzony szybciej i sprawniej.